Kurs ropy naftowej spada - poradnik jak zarobić

Cena ropy naftowej spada – poradnik czy da się zarobić?

Prasóweczki

Kurs ropy naftowej leci w dół – poradnik czy da się zarobić? Gigantyczny spadek cen ropy naftowej na międzynarodowych giełdach to fakt. Od dwudziestu lat nie istniałoby właśnie niewielkiej opłaty za baryłkę. Faktem bronił się nawet spadek cen ropy gatunku WTI poniżej zera! Odnotowano także ogromną różnicę pomiędzy kontraktem majowym i czerwcowym, która nigdy w przeszłości nie była rzeczywiście istotna miesiąc po miesiącu. Czym to stanowi zrobione? Spadkiem popytu, który powstaje z epidemii koronawirusa, a także kilkoma innymi elementami, takimi jak zerwanie porozumienia między innym i trzecim co do wysokości procentem ropy, czyli Arabią Saudyjską i Rosją. I chociaż ostatecznie kraje OPEC w pozostali producenci ropy naftowej porozumiały się w istot redukcji wydobycia surowca, wówczas nie poprawiło to wszystkiej pozycji na światowych rynkach paliw.

Koszt ropy naftowej leci w dół – poradnik czy da się zarobić?

 

W efekcie na rynku mamy silną nadwyżkę ropy naftowej, a ceny dynamicznie się zmieniają. Powszechnie poleca się i o efekcie super contango, czyli sytuacji, gdy ceny kontraktów terminowych są większe od wartości na rynku kasowym, a kontrakty o dłuższym okresie zakończenia notowane są daleko od tych, które mijają się szybciej. Powstaje i fakt z magazynowaniem surowca, jaki nie jest używany. Na samych tankowcach aktualnie odkłada się ponad 160 mln baryłek! Co ciekawe ta sytuacja jest ogromną możliwością do zgarnięcia zysku bez ryzyka. Wystarczy kupić ropę z dostawą w miesiącu i sprzedać kontrakt zobowiązujący do dostawy tego surowca z przyszłym miesiącu. Oczywiście w współczesnym faktu powinien pamiętać nie tylko wolną przestrzeń magazynową, ale więcej możliwość zorganizowania transportu surowca. Jednak więc nie jedyna możliwość, aby zacząć korzystać na stokach i wzrostach cen ropy!

Jak zarobić na taniejącej ropie?

Obecna sytuacja przyciąga do inwestowania w ropę naftową. Dlaczego? Ponieważ te wartości są niezwykle niskie, tylko z czasem bardzo wzrosną. W dalszej części zapasy ropy zaczną stopniowo znikać z sektora, z racji ograniczenia wydobycia, a blokada ziemi będzie stopniowo znoszona także tym samym cena ropy skoczy do góry. Tania ropa zatrzyma i wzrost popularności ekologicznych źródeł sile i elektromobilności.

Jak to zacząć inwestować w ropę naftową? Jest kilka złotych sposobów, by handlować ropą, w współczesnym handel kontraktami terminowymi, kontraktami CDF, czyli kontraktami na miarę. Można także inwestować w imprezy naftowe, w ETF-y bądź więcej w ropę naftową MLP. Idealnym rozwiązaniem jest używanie z sieci internetowej Oil Profit, która pomaga handlowanie z partnerami z wszelkiego świata. Wystarczy zapisać się na portalu, a specjaliści krok po kroku wyjaśnią jak inwestować pieniądze z poradą Oil Profit. Potrzeba tak niewiele, by otworzyć własnych zdolności. I dane są ogromne, bowiem to aktywowane konto umożliwia handlowanie związkami marek na całym świecie, towarami, walutami i aktywami! Można inwestować długoterminowo lub robić transakcji krótkoterminowych.

Ropa naftowa jest kluczowym surowcem odgrywającym bardzo ważną osobę na świecie. Nic nie wskazuje na to, by w najkrótszych latach czarne złoto było stracić na znaczeniu. A nie ma wątpliwości, że o przemyśleć inwestowanie w ropę naftową

zobacz również Kurs ropy naftowej spada – poradnik jak zarobić

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments