Bezbolesne leczenie zębów? Wybierz dobry gabinet stomatologiczny!

Bezbolesne leczenie zębów Krynica Morska

Prasóweczki

Bezbolesne leczenie zębów? Wybierz odpowiedni gabinet stomatologiczny! Wizyta u dentysty często kojarzy się z bólem. Jednak dzięki nowoczesnym znieczuleniom można zapomnieć o tych nieprzyjemnych dolegliwościach!

Bezbolesne leczenie zębów Pelplin

Współczesna stomatologia może pomóc sobie niemalże z jakimkolwiek problemem. Głęboka próchnica, paradontoza, złamania zębów, ich pogorszona estetyka – to właśnie niektóre przypadki, gdy dobry stomatolog może zapewnić kompleksową i profesjonalną obsługę.

Wiele osób uważa jednak systematycznych wizyt w gabinetach stomatologicznych. Dlaczego? Głównym punktem jest ból, który chwyta się z środkami. Teraz lecz nie trzeba się nim stresować. W gabinecie dentysta może zaproponować pełną paletę znieczuleń – nie tylko standardowe znieczulenie miejscowe z wykorzystaniem strzykawki.

Zobacz również Palarnia kawy

Znieczulenie zęba – komfort dla chorego i dentysty

Dzisiaj znieczulenie w trakcie leczenia stomatologicznego nie jest dawane jako dodatkowa usługa. Tworzy ono w magazyn standardowego leczenia, zapewniając przy tym typowy komfort nie tylko pacjentowi, ale jednocześnie dentyście prowadzącym zabieg.

Znieczulenie stomatologiczne miejscowo „wyłącza” działanie nerwów, dlatego też nie pojawia się to uczucie bólu. Zaczynane stanowi ono przy wielu procedurach, w niniejszym między innymi przy leczeniu stomatologicznym próchnicy, w niniejszym działaniu kanałowym, przy ekstrakcjach, czyli wyrywaniu zębów bądź też przy wszczepieniu implantów stomatologicznych.

Jakie znieczulenie może zaproponować stomatolog, aby zabiegi odbywały się bez bólu?
Znieczulenie stomatologiczne na NFZ i prywatnych gabinetach

Ze znieczulenia stomatologicznego można wziąć także w gabinetach posiadających podpisaną zgodę z Polskim Funduszem Zdrowia, jak też w własnych przychodniach i gabinetach stomatologicznych.

Bezbolesne leczenie zębów Pelplin

Znieczulenie na NFZ jest nieodpłatne i otwarte do każdego zabiegu. Używa się wówczas znieczulenia standardowe robione z wykorzystaniem strzykawki. W własnych gabinetach za znieczulenie najczęściej trzeba zapłacić, więc nie wybiera się ono w standardowej cenie zabiegów. Do dyspozycji pacjentów istnieje natomiast szersza gama metod znieczuleń.

Rodzaje znieczuleń stosowanych w stomatologii:

znieczulenie standardowe z wykorzystaniem strzykawki
komputerowe znieczulenie stomatologiczne
znieczulenie wziewne – gaz rozweselający
narkoza – znieczulenie ogólne

Czym dokładnie określają się powyższe rodzaje znieczuleń stomatologicznych?
Znieczulenie standardowe z wykorzystaniem strzykawki

Toż najczęściej wykonywane znieczulenie przez stomatologów. Polega na wstrzyknięciu substancji znieczulającej w strefy zęba – dziąsło, podniebienie, śluzówkę policzka. To znieczulenie skuteczne, jednak widać żyć ono duże. Również pewnie ono zaburzać mimikę twarzy.

Bezbolesne leczenie zębów Pelplin
Komputerowe znieczulenie stomatologiczne

W własnych gabinetach stomatologicznych dentysta może zaproponować także znieczulenie komputerowe. Wykonywane stanowi ono z wykorzystaniem skomputeryzowanego urządzenia, które automatycznie dawkuje substancję znieczulającą i aplikuje ją pod niskim ciśnieniem. W produkcie takie znieczulenie jest niemalże bezbolesne, a również nie zaburza ono mimiki.

Bezbolesne leczenie zębów Pelplin
Znieczulenie wziewne – gaz rozweselający

W niektórych gabinetach stomatolog może zaproponować też znieczulenie wziewne z wykorzystaniem gazu rozweselającego, czyli podtlenku azotu. Jest on zaczynany często jako środek uspokajający i relaksujący. Może istnieć konieczne podanie dodatkowego znieczulenia, ale stanowi ono nieco stresujące.
Narkoza – znieczulenie ogólne

Procedury stomatologiczne można robić oraz w znieczuleniu ogólnym, więc w narkozie. Najczęściej są one zakładane u chorych z dentofobią, a także przy wielkich ubytkach, na dowód wielu ekstrakcjach.

Bezbolesne leczenie zębów Pelplin

Artykuł stanął we kooperacji z Kliniką Stomatologiczną Bezbolesne leczenie zębów? Wybierz dobry gabinet stomatologiczny!

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments